Przestrzeń, jasne kolory i uporządkowane wnętrza? Taki efekt da Ci styl skandynawski. Dzięki niemu w Twoim domu lub mieszkaniu zagości niepowtarzalny klimat, a Ty poczujesz się rześko. Idea minimalizmu podoba się coraz większej ilości ludzi. Przytłoczeni codziennością, natłokiem obowiązków i informacyjnym szumem, szukamy sposobów na to, by uprościć swoje życie. Wystrój mieszkania jest jednym z najlepszych metod na to, by taki stan osiągnąć. Zobacz, czym cechuje się styl skandynawski i sprawdź, czy będzie dla Ciebie odpowiedni.

Główne założenia stylu skandynawskiego:

  • Podłogi w stylu skandynawskim wykonane są z drewna.
  • Na ścianach dominuje biel lub szarości.
  • Meble są drewniane i najczęściej pomalowane białą farbą.
  • Okna są duże i rzadko przysłonięte firanami lub zasłonami.
  • Pomieszczenia są urządzone minimalistycznie i chłodno.

stolik drewniany

Dla kogo styl skandynawski?

Styl skandynawski polecany jest przede wszystkim minimalistom. Osobom, które potrzebują dużo przestrzeni i nie chcą otaczać się zbędnymi bibelotami. Ta stylistyka jest doskonała w dużych wnętrzach, w których istnieje duża dowolność aranżacji. W małych pomieszczeniach trudniej byłoby osiągnąć tak samo spektakularny efekt. Ponadto styl skandynawski jest polecany dla osób, żyjących szybko i takich, które nie mają dużo czasu na sprzątanie.

Oszczędność w wystroju sprawia, że utrzymanie porządku jest łatwiejsze. W styl skandynawski możesz zainwestować też wtedy, gdy chcesz żyć ekologicznie. Większość materiałów używanych w takim wystroju jest pochodzenia organicznego.

styl-skandynawski-jak-urzadzac

styl-skandynawski-jak-urzadzic-pokoj

Czytaj więcej  Klasyka kontra nowoczesność - urządzamy kuchnię

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

3 × pięć =