Dlaczego tak wielu osobom podobają się wnętrza urządzone w stylu skandynawskim? Taka aranżacja to prostota i minimalizm, ale także z racji tego, że dominującym kolorem zazwyczaj jest biel, takie mieszkania sprawiają wrażenie czystych i przytulnych. Pozwalają także zachować wrażenie jasnego wnętrza nawet w długie ciemne zimowe wieczory. A jak wygląda kuchnia urządzona w stylu skandynawskim?

Kuchnia w stylu skandynawskim

Taką kuchnie mogą urządzić u siebie nie tylko miłośnicy skandynawskiego stylu. Tak urządzone wnętrze pasuje do mieszkań urządzonych w różnych stylach. Jak wygląda taka nowoczesna kuchnia? Jest to ascetyczne, powściągliwe wnętrze. Góruje w nim biel i jasne naturalne odcienie. Zazwyczaj skandynawskie o.lmeble kuchenne i ściany są białe. Jedynie blaty robocze i blat stołu są na przykład z drewna lub w innym kolorze bazowym – szarym, czarnym, kremowym. W przypadku białych ścian warto zainwestować w farby, które mogą być czyszczone, w kuchni łatwo je ubrudzić.

Ściana z białych płytek

W miejscach szczególnie narażonych na ubrudzenie, białe ściany zastępowane są białymi płytkami, przy bateriach, kuchenkach, blatach roboczych. Jest to element, który łączy kuchnie w stylu skandynawskim. Dzięki płytkom łatwo jest zachować czystość, a korespondują one z bielą ścian i pozwalają na wyeksponowanie innych kolorów we wnętrzach. Można by uważać, że białe kafelki ścienne do kuchni są nudne, jednak do wyboru są różne faktury i wielkości płytek – od mozaikowych małych kafelek przez gładkie połyskliwe po białe nowoczesne płytki do kuchni o fantazyjnych fakturach. Dzięki takim płytkom zachowamy surowość wnętrza, ale także jego funkcjonalność.

Dodatki

Na białym tle z płytek ściennych łatwo wyeksponować ciekawe dodatki. Jeśli uznamy, że wnętrze kuchni wydaje się chłodne, możemy je ocieplić kolorowymi dodatkami (więcej na temat kolorowych dodatków znajdziesz w naszym artykule: KOLOROWE GADŻETY KUCHENNE). Jeśli zależy nam na pozostaniu w minimalistycznej ekologicznej stylistyce, warto pomyśleć o naturalnych dodatkach –  drewnie oraz kamieniu. Ich kolory świetnie współgrają z kuchnią w stylu skandynawskim.

Czytaj więcej  Inspirujące akcje z designem w roli głównej!

Oto nasze inspiracje!

kafelki kuchenne białe białe kafelki w kuchni

kafelki do kuchni białe kafelki

nowoczesna kuchnia kafelki kuchenne

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

trzynaście − sześć =