Sypialnia jest miejscem w którym każdego dnia odpoczywamy po ciężkim dniu, bywa dla nas pomieszczeniem dość intymnym – mówimy pozostałym domownikom: moja sypialnia, moja twierdza. Powinniśmy więc zaaranżować ją tak abyśmy czuli się w niej dobrze, szybko relaksowali i z przyjemnością wypoczywali. Pomogą nam w tym dobrze zaaranżowane i udekorowane ściany. Jeśli decydujemy się na kolor wybierzmy spokojny, jeśli na tapetę, przyklejmy wyciszający motyw, a jeśli na kamień, zdecydujmy się na mało wyzywający i nieawangardowy.

Tradycyjny kolor

Najczęściej decydujemy się w naszych pomieszczeniach, w tym także w sypialni na tradycyjne malowanie ścian farbami. Istotne aby wnętrze sypialni było monochromatyczne – czyli aby jego wszystkie barwy były zbliżone do siebie, dzięki temu będziemy mogli się wyciszyć i spokojnie odpocząć. Nie wybierajmy zbyt jaskrawych kolorów – najlepiej wybrać stonowane i pastelowe. Specjaliści często polecają kolory ziemi czyli beże czy brązy.

jasna sypialnia

granatowa ściana w sypialni

Staromodna tapeta

Tapeta królowa w czasach naszych dziadków i pradziadków, być może i my z dzieciństwa pamiętamy ściany pokryte właśnie tym materiałem. Dziś wraca ona do łask i znowu przyklejamy ją coraz częściej – choć nie są one takie wzorzyste, a bardziej gustowne. Warto przyozdobić swoje ściany w poszczególnych miejscach tapetą ze spokojnym motywem – pamiętajmy jednak – nie pokrywajmy nią całych, czterech ścian, kolory dopasujmy do wnętrza i dobierzmy mało wzorzysty motyw – w ten sposób dodamy sypialni gustu.

tapeta w sypialni

Nowoczesny kamień

Dla tych którzy cenią sobie nowoczesność polecamy kamień – i on pojawia się coraz częściej w mieszkaniach, szczególnie młodych ludzi. Świetnie prezentuje się również w sypialniach – ale i z jego ilością nie wolno przesadzać. Pamiętajmy, że do takich dekoracji ścian najlepiej pasują również nowoczesne dodatki oraz meble.

Czytaj więcej  Istota doboru idealnego okapu kuchennego

kamien na ścianie w sypialni

Sypialnia jest miejscem w którym spędzamy bardzo dużo czasu – dodatkowo jest pierwszym i ostatnim miejscem, które widzimy w ciągu dnia, warto więc zaaranżować ją dobrze i zgodnie ze swoimi upodobaniami.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

1 × jeden =