Kuchnia jest głównym pomieszczeniem domu zaraz po salonie. To tutaj spędzamy część każdego dnia przyrządzając posiłki. Warto dopasować tę przestrzeń do swoich potrzeb i pomyśleć o nowoczesnych i przemyślanych rozwiązaniach w aranżacji. Zakupienie najnowszych narzędzi i innowacyjnych akcesoriów nie zawsze gwarantuje nam pełną funkcjonalność, dlatego przedstawiamy trzy sprawdzone sposoby na poprawę komfortu w kuchni.

System automatycznego domykania drzwiczek

W obecnych czasach jest to rozwiązanie już dość popularne i niezwykle pożądane. Cichy system zamykania drzwi zarówno w szufladach jak i kuchennych szafkach jest bardzo praktyczny. Po zamontowaniu specjalnych spowalniaczy, które automatycznie po puszczeniu drzwiczek domykają je w sposób łagodny, nie musimy martwić się o zbędny hałas. Szczególnie polecane jest to rozwiązanie dla rodzin z dziećmi. Ponadto, taki system chroni nasze meble kuchenne, ponieważ przy gwałtowanym zatrzaskiwaniu szybko psują się zawiasy.

Wkłady do szuflad

Pomysłowym rozwiązaniem do kuchni są również wkłady oraz przedziałki do szuflad i szafek. Obecnie dostępnych jest bardzo wiele modeli takich przegródek, które w prosty sposób pozwolą zachować czystość i porządek. Najczęściej stosowane są one w dużych i głębokich szufladach, ponieważ segregacja produktów umożliwia powiększenie przestrzeni na drobiazgi. Wkłady mogą być kolorowe, aby stanowiły ciekawszy aspekt wizualny. Do wyboru mamy również różne wielkości przedziałek, które ułatwiają nam podział produktów na kategorie. Dzięki temu szybciej znajdziemy to czemu akurat szukamy, a produkty sypie nie będą przewracały się i brudziły szuflad. Wkłady z pewnością przypadną do gustu osobom ceniącym sobie ład i porządek, a także harmonię.

Relingi na akcesoria

Z pewnością każdy z nas ma swoje ulubione gadżety kuchenne oraz narzędzia, które używa szczególnie często. Relingi są to haczyki, na których można artystycznie umieścić przybory takie jak łyżka wazowa, szumówka, łopatki czy nabierki, a także kubki czy wiszące półeczki z przyprawami. Po pierwsze, ich przemyślane rozgospodarowanie wygląda atrakcyjnie pod względem wizualnym, choć oczywiście należy zadbać o spójność kolorów. Po drugie, jest to praktyczne rozwiązanie, ponieważ często używane przypory są po prostu pod ręką, co zwiększa komfort codziennego gotowania. Po trzecie, relingi są idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają małą kuchnie i nie ma w niej zbyt wiele miejsca na szafki i szuflady.

Czytaj więcej  Aranżacja kuchni w stylu retro

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

jeden × jeden =