Co można kupić w prezencie na święta, gdy nie chcemy kupować kolejnej pary ciepłych skarpet, czy zestawu kosmetyków lub płyty? Możemy pomyśleć o czymś, co przyda się osobie obdarowywanej w jej domu. Zapraszam do przeczytania o moich pomysłach.

Światło to nastrój

Dzięki czemu pomieszczenia stają się bardziej przytulne? Oczywiście dzięki nastrojowemu oświetleniu. Jak go uzyskamy? Możemy kupić w prezencie świeczki z zatopionymi ziarenkami kawy lub plastrami cytrusów. Takie świeczki dobrze wyglądają w pięknej oprawie, możemy więc zainwestować w elegancki świecznik lub podstawkę na świecę. Bardzo ładnie świeczki prezentują się także w małych latarenkach lub lampionikach. Można w nich stworzyć stroik świąteczny i od razu wyczarować świąteczny klimat.

świeczki świece świąteczne

Przytulnie w domu

Innym pomysłem na prezent, dzięki któremu nasz obdarowany poczuje się w swoim domu jeszcze bardziej przytulnie, są miękkie koce i puszyste poduszki. Mam wrażenie, że ciepłych koców w domu nigdy dość, dlatego warto wybrać miękki pled w mocny intensywny kolor lub w modne skandynawskie wzory. Innym pomysłem są poduszki. W łatwy sposób zmieniają wnętrze, a nie są drogim prezentem. Możemy kupić je w orientalnym klimacie, w geometryczne wzorki, z komiksowymi bohaterami, plecione lub bardzo miękkie i puchate. Pamiętajmy jednak, to nie jest prezent dla nas, postarajmy się je dobrać do gustu i wnętrza właściciela.

poduszki

Akcesoria kuchenne

W prezencie możemy także kupić akcesoria kuchenne. Wiemy, że osoba, którą chcemy obdarować, nie ma otwieracza do wina? Może warto pomyśleć o całym zestawie do wina, który pozwoli się delektować tym trunkiem i jeszcze lepiej go poznać, bo często w takich zestawach załączona jest także książka o winie. Koszt takich zestawów zaczyna się już od pięćdziesięciu złotych. Jeśli mamy natomiast do czynienia z prawdziwą gospodynią domową, to może warto obdarować ją nowym fartuchem z śmiesznymi napisami, rękawicami do piekarnika albo zestawem śmiesznych foremek do ciasteczek? Wybór należy tylko do Was. Warto także zwrócić uwagę na piękne pojemniki na makaron, ciasteczka, a także na chleb. Są nie tylko praktyczne, ale i stanowią piękną dekorację domu.

Czytaj więcej  Zrób to sam: świąteczny wieniec na drzwi wejściowe

Kubki

Fajnym prezentem mogą być także kubki. Możemy podarować komuś kubek z własnym zdjęciem, ale też z ciekawym napisem. Kubek złośnicy, najlepszego taty na świecie, czy „kocham moją babcię”, to bardzo dobre rozwiązanie dla członków naszej rodziny. Interesujące są także kubki z motywującymi napisami: „padłeś – powstań”, „you can do it”, czy śmiesznymi „Mrs. always right”, „bogowie nie parają się robotą”, „młoda piękna i spłukana”. Możemy je znaleźć w sklepach internetowych, a także samemu zaprojektować, gdy chcemy, aby znalazło się na nich nasze zdjęcie. Myślę, że jest to dosyć tani pomysł na prezent, a przy tym mamy pewność, że osoba obdarowana za każdym razem pijąc kawę z naszego kubka, będzie nas wspominać.

Ramki ze zdjęciami

Prezentem, w którym również możemy wykorzystać zdjęcia, są ramki na zdjęcia. Wybierzmy nasze ulubione zdjęcie, na którym znajduje się osoba obdarowywana, jesteście na nim wspólnie lub jest na nim ważne dla Was miejsce i osobisty prezent gotowy. Warto do tego dobrać ramkę pasującą do gustu osoby dla której ma być prezent, możemy wybrać elegancką, zabawną, czy w stylu Eko. Nie musimy się ograniczać do jednej ramki możemy kupić gotowy zestaw ramek i tam powkładać ważne dla nas zdjęcia. Myślę, że jest to prezent odpowiedni dla każdego – babci możemy podarować ramkę ze zdjęciem ukochanego wnuka, koleżance śmieszną ramkę ze zdjęciem ze wspólnego wypadu w góry, a mężowi oprawione zdjęcie rodziny do postawienia na biurku w pracy.

Mam nadzieję, że przedstawiłam Wam takie propozycje, iż  znaleźliście kilka pomysłów na ciekawe prezenty dla swoich bliskich. Życzę udanych zakupowych łowów.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

3 × dwa =