Nie lubisz kupować gotowych poduszek czy zasłon, ale wolisz je samodzielnie wykonywać? W takim razie koniecznie powinnaś zapoznać się bardzo dokładnie z naszymi inspiracjami, które pomogą wybrać Ci najlepsze wzory na Twoje rękodzieło. Często z niepozornych tkanin da się wyczarować naprawdę piękne elementy wystroju wnętrz.

Gdzie szukać najlepszych materiałów?

Oczywiście pierwszym przystankiem przed stworzeniem nawet najpiękniejszych kompozycji będzie sklep z materiałami. Warto wybierać takie miejsca, które masz już osobiście sprawdzone i jesteś pewne co do jakości sprzedawanych tam tkanin. Warto od raz zaznaczyć, że wyznacznikiem jakości nie zawsze są najwyższe ceny, jakie sobie życzy dany sklep z tkaninami. Najczęściej w tych tańszych można także znaleźć dobry gatunkowo materiał.

Co najlepiej nadaje się na ozdoby na okno?

W tym wypadku zdecydowanie wygrywają klasyczne motywy kwiatowe, których w sklepach z tkaninami nie brakuje. Jednakże, zachęcamy do tego, aby wybierać nowoczesne rozwiązania, które również wpisują się kompozycje z kwiatów, aczkolwiek nie wyglądają klasycznie i wręcz banalnie.

Na zasłony lepiej wybierać grubsze tkaniny, które będą przepuszczały mniej światła. Od Ciebie zależy czy będzie to cięższy materiał, czy może coś, co łatwo jest obrobić. Uznanie coraz bardziej zdobywają zasłony z motywami graficznymi, np. flagi państw, czy z nadrukami znanych miejsc ze świata. Warto się zastanowić, czy właśnie taki wystrój okien nie wpisuje się w daną aranżację, bo może ją wspaniale uzupełnić.

Czy tylko zasłony?

Należy pamiętać, że ozdoby na okno, to nie tylko zasłony, ale mogą być nimi także stylowe poduszki. Niewielkich rozmiarów poduszeczki bardzo dobrze prezentują się na parapecie, szczególnie w kompozycji z książkami, czy też niedużymi dodatkami w postaci figurek czy ramek ze zdjęciami. To wszystko tworzy bardzo spójną całość, która codziennie będzie cieszyć Twoje oko i pełnić zarazem funkcję praktyczną.

Czytaj więcej  Farba tablicowa - pomysły na wykorzystanie

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

20 − 12 =