Co sprawia, że dom wydaje się ciepły i przytulny? Przede wszystkim kolory, odpowiednie oświetlenie oraz tkaniny decydują o przytulnym charakterze całego wystroju.

Jesień za pasem, a przed nami chłody. Jeśli wokół siebie mamy surowe, minimalistyczne wnętrze, utrzymane w stonowanej, chłodnej kolorystyce, samo podkręcenie grzejnika nie wystarczy. Wówczas musimy się skupić na doborze ciepłych tkanin, przyjaznym oświetleniu oraz na soczystych odcieniach farb na ścianach – wówczas będzie nam o wiele cieplej, a całe wnętrze zyska charakter przytulnego, miłego i gościnnego.

Soczyste barwy

Wyobraźmy sobie ściany pomalowane w kolorze jaskrawej pomarańczy – od samego patrzenia można nabrać energii. Zamiast przemalowywać ściany na pomarańczowo, można poszukać dodatków, które będą w mocnym kolorze płomieni. Tego typu barwy zyskują na sile w połączeniu z zimnymi szarościami oraz błękitami, więc doskonale wpasują się do naszego nowoczesnego salonu.

Przyjazne oświetlenie

Dobrym rozwiązaniem do stworzenia przyjaznego klimatu będzie rezygnacja z mocnego światła pod sufitem. Bardziej nastrojowe będą lampy zamontowane nisko nad stołem albo oświetlenie w formie podświetlonej witryny, kinkietów albo lamp stołowych. Dla osób energooszczędnych polecamy zakup stojących lamp podłogowych. Efektem ich użycia będzie bardziej rozproszone światło i niski rachunek za prąd.

Dla tradycjonalistów doskonałym rozwiązaniem będą kominki. Prawdziwy ogień i dźwięk trzaskających polan  daje ukojenie i nastraja niezwykle pozytywnie. Jeśli nie mamy miejsca na kominek, nic straconego, na rynku są dostępne biokominki, które możemy wstawić dosłownie wszędzie.

Przytulne tkaniny

Jesienią oraz zimą koc i ciepłe poduszki są niezastąpione. Już sam ich widok sprawi, że wnętrze wyda się cieplejsze. Kupmy puszty dywan, zawieśmy grube zasłony i mięsistego materiału, dodadzą wnętrzu charakteru retro oraz zapobiegną przedostawaniu się zimnego powietrza do pokoju przez nieszczelne okna. Wełniany koc, kolorowe pledy na Łózkach i kanapach oraz nowe poszewki na poduszki w energetyzujących kolorach będą przysłowiową kropką nad i.

Czytaj więcej  Fototapeta do kuchni? Trafiony pomysł!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

4 − 2 =