Podłoga stanowi ważny element każdego wnętrza, dlatego warto starannie dobrać zarówno materiał wykończeniowy, jak i to, co się na niej znajdzie. Oryginalne maty podłogowe to funkcjonalne i komfortowe rozwiązanie.

Jeszcze do niedawna elementem dekoracyjnym podłogi były głównie dywany lub wykładziny. Obecnie coraz częściej odchodzi się od tego typu produktów na rzecz lekkich, łatwych w czyszczeniu i bezpiecznych mat gumowo-tkaninowych. Ich dodatkową zaletą jest bogaty wybór kolorów i wzorów, a ponadto możliwość spersonalizowania maty zgodnie z upodobaniami domowników lub aranżacją wnętrza. Można wybrać model we wzory, z motywem roślinnym, zwierzęcym lub jednego z miast. Dywaniki gumowo-tkaninowe, np. firmy Kleen-Tex, z powodzeniem możemy zastosować w każdym miejscu w domu – od drzwi wejściowych, poprzez łazienkę, aż po sypialnię.

Łatwa do czyszczenia wycieraczka

Mata gumowo-tkaninowa doskonale sprawdzi się jako wycieraczka przy drzwiach wejściowych lub balkonowych – zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz. Stanowi ona idealną barierę przed przenoszeniem zabrudzeń na podeszwach butów do pomieszczeń w domu. Wysokiej jakości włókna nylonowe, z których wykonywane są dywaniki gumowo-tkaninowe, sprawiają, że brud przenika do wnętrza maty. Antypoślizgowe podłoże gwarantuje natomiast bezpieczeństwo użytkowania. Specjalnie wzmocnione brzegi wycieraczki zapobiegają jej podwijaniu się, a podłoże na naturalnej gumie jest trwałe i odporne na zginanie. Mata wchłania również wilgoć, a jej czyszczenie jest niezwykle proste – wystarczy wytrzepać wycieraczkę. Można również prać ją samodzielnie w domowej pralce, w temperaturze 60°C. Dobrym pomysłem może być wybór maty w kolorze podłogi – dzięki temu będzie stanowić z nią estetyczną całość.

Bezpieczna podłoga

Łazienka oraz kuchnia to miejsca szczególnie narażone na zabrudzenia. Czasem sama pielęgnacja nie wystarczy. Największym zagrożeniem, a jednocześnie problemem w łazience jest przede wszystkim wilgoć, a mata gumowo-tkaninowa jest w tym przypadku doskonałym rozwiązaniem. Dywanik gumowo-tkaninowy jest antypoślizgowy, łatwy w czyszczeniu, a jednocześnie magazynuje wilgoć. Najlepiej wybrać maty wykonane z nylonowego włókna z podłożem z gumy nitrylowej, która nie wykazuje właściwości szkodliwych dla zdrowia (źródło: http://kobieta-i-dom.wieszjak.polki.pl/sprzatanie/250029,Jak-dbac-o-podloge.html).

Czytaj więcej  Jak ocieplić wnętrze

Mata z podłożem gumowo-tkaninowym znajdzie również zastosowanie w sypialni (jako niewielki dywanik przy łóżku) oraz w pokoju dziecięcym, gdzie zabrudzenia powstają szybko. Dzięki bogatej gamie kolorów oraz oryginalnych wzorów dywanik z łatwością skomponuje się z wnętrzem, a ciekawy nadruk będzie stanowił dodatkowy element dekoracyjny. Wysoka jakość wykonania sprawia, że kolory mat nie blakną pod wpływem prania.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

dwadzieścia − 6 =