Od kilku lat w aranżacji wnętrz liczy się przede wszystkim oryginalność i niebanalne rozwiązania. Trendy na rok 2014 również pokazują, że czasy banalnych i typowych rozwiązań mamy już dawno za sobą. W każdym pomieszczeniu możemy spokojnie zaszaleć z wzorami i dodatkami. Dziś na tapetę bierzemy kuchnię, która bez względu na swoją wielkość zawsze powinna mieć indywidualny charakter i odpowiadać naszym gustom i potrzebom. A na takie rozwiązania stawiają aktualne trendy wnętrzarskie.

Kuchnia należy do pomieszczeń, w których liczy się przede wszystkim ergonomia, a więc wygoda korzystania z mebli oraz sprzętów ustawionych w określonej konfiguracji oraz miejscach. Stosując tego typu rozwiązania nawet na bardzo małej powierzchni będziemy w stanie pomieścić dużą ilość szafek, sprzętów oraz sporej wielkości blatów roboczych, przy czym wszystkie te elementy pozostaną ciągle w zasięgu naszej ręki.

Kuchnia + jadalnia = połączenie idealne!

Jeżeli posiadamy na Tele miejsca, że zaraz przy pomieszczeniu kuchenny zależy nam również na umiejscowieniu jadalni, nic nie stoi na przeszkodzie aby połączyć ze sobą oba te pomieszczenia. Najnowsze trendy dyktują właśnie o konieczności połączenia przestrzeni roboczej z jadalnianą, gdzie będziemy mogli stworzyć własne domowe centrum spotkań rodzinnych, nie tylko w czasie posiłków. Wygodne umeblowanie w połączeniu z umiejętnie zastosowaną kolorystyka w pomieszczeniu stworzą spójną całość, w której każdy, nawet najmniejszy element pomieszczenia będzie budował styl i klimat.

W przypadku urządzania kuchni i jadalni nie powinniśmy również zapominać o funkcjonalności wyposażenia tych pomieszczeń. Istotne jest, aby każdy sprzęt oraz urządzanie było wielozadaniowe, zwłaszcza w przypadku kuchni, której powierzchnia znacznie ogranicza nam wykorzystanie wielu rozwiązań. Dlatego warto teraz stawiać na tzw. 3w1 i zakupić sprzęty multifunkcjonalne.

kuchniaijadalnia

Supernowoczesna kuchnia

Według najnowszych trendów w aranżacji kuchni na rok 2014 królować będzie minimalizm. Nowoczesna kuchnia to taka, w której praktycznie wszystko jest schowane. Mnogość szafek pnących się po każdej ścianie, brak uchwytów oraz podobieństwo do mebli salonowych to główne nurty tego kierunku. W nowoczesnych kuchniach stawiamy więc przede wszystkim na meble do zabudowy, najczęściej takie które lśnią blaskiem stali i szkła a wszystkie inne sprzęty są sprytnie poukrywane w pomieszczeniu. Zachowujemy przy tym całą funkcjonalność, ponieważ nowoczesne meble kuchenne są idealnie dostosowane do tego, aby sprawić, by w kuchni zawsze można było odnaleźć potrzebne produkty i sprzęty.

Czytaj więcej  Praktyczne i funkcjonalne rozwiązania do kuchni

kuchnia

Bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku aranżacji kuchni nowoczesnej jest zamówienie mebli na wymiar. Dzięki temu każde miejsce w pomieszczeniu będzie odpowiednio spełniało swoją rolę.

nowoczesna

Kuchnia cała w bieli

Kolejnym rozwiązaniem jest urządzenie kuchni w odcieniach bieli. Ten kolor może mieć naprawdę wiele odcieni od nasycenia beżem, szarością czy różem po śnieżnobiałe, niekiedy nawet przezroczyste. Możemy spokojnie pokusić się o matowe wykończenie – wtedy nasza kuchnia nabierze bardziej eleganckiego charakteru a sama barwa wyda się bardziej nasycona. W przypadku gładkich wręcz błyszczących powierzchni odbijających światło sprawimy, że nasza kuchnia wyda się jaśniejsza niż w rzeczywistości.

Najlepszy wiejski styl!            

Nawiązanie do sielskich, klimatycznych wnętrz nadal jest bardzo modne.  Kuchnia urządzona w tym klimacie z pewnością stanie się jednym z najbardziej przytulnych miejsc w domu, tym bardziej, że do wyboru mamy naprawdę wiele odmian stylu rustykalnego i wiejskiego.  Przede wszystkim zapomnijmy o ferii barw, tworzywach sztucznych oraz eleganckich wykończeniach. Tutaj przede wszystkim stawiamy na naturę: drewno , kamień, wiklinę, cegłę, kute żelazo czy żeliwo. Im prostsze rozwiązania tym lepiej. A elementy wykonywane ręcznie sprawią, że miejsce nabierze niezwykłego klimatu.

wiejska

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

20 − jedenaście =