Jeśli chcemy urządzić mieszkanie w stylu industrialnym, to inspiracją dla nas powinny być lofty. Oczywiście możemy zaaranżować wystrój w takim stylu, niekoniecznie mając do dyspozycji wielką przestrzeń. 

Co jest charakterystyczne dla stylu industrialnego?

Styl industrialny to zazwyczaj prostota i chłód. W takich wnętrzach wykorzystuje się takie materiały jak metal, beton, surowe drewno, ceramika. Kolory w takich wnętrzach także są stonowane. Ozdobą takich wnętrz jest często widoczna instalacja grzewcza, wodno-kanalizacyjna, czy też kable elektryczne doprowadzające prąd do naszych źródeł światła na przykład nagich żarówek.

Płytki w salonie i inne elementy dekoracyjne

Jak my możemy wprowadzić industrialny styl do naszego salonu? Przede wszystkim możemy do tego wykorzystać płytki ceramiczne. Im większy jest ich format, tym lepiej podkreśla to charakter takiego wnętrza. Drugim bardzo charakterystycznym elementem stylu industrialnego jest wykorzystanie szarego koloru. Świetnie będzie on funkcjonował jako kolor kafli. Takie płytki do salonu, są wspaniałym tłem dla prostych mebli i innych dekoracji. Na ich tle dobrze będą się prezentować różne instalacje na przykład miedziane rury grzewcze a także różne elementy wyposażenia mieszkania np. drewniane krzesła i stół. Płytki do salonu można wykorzystać nie tylko na ścianach, ale również na podłogach. Podobnie jak w przypadku ścian mogą to być szare wielkoformatowe płytki, które skutecznie powiększą przestrzeń i będą doskonałym tłem dla innych dekoracji.

ciemna kuchnia

Co jest więc takiego wyjątkowego w stylu industrialnym?

Przede wszystkim chodzi o surowość, prostotę i minimalizm. Kafle doskonale mogą pomóc  w osiągnięciu tego w nawet małych wnętrzach. Warto przełamywać stereotypy i nie bać się wykorzystywania płytek także w salonach. Dzięki temu możemy zyskać nowoczesne i oryginalne wnętrze.

Czytaj więcej  4 Design Days - targi nieruchomości, architektury i wzornictwa

pokój industrialny

kuchnia industrialna

Jedna odpowiedź

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

siedemnaście + 6 =