Planujesz kupno mieszkania? Zastanawiasz się, czy balkon bądź taras będą przydatne? Dowiedz się, gdzie najlepiej szukać mieszkań z dodatkową przestrzenią i ile należy za nią zapłacić.

Dodatkowa przestrzeń w mieszkaniu

Mieszkanie z tarasem przez wiele osób kojarzone jest z luksusem. Dawniej mogli pozwolić sobie na niego tylko nieliczni, ponieważ znajdowały się w większości w inwestycjach typu Premium. Obecnie, dodatkowa przestrzeń, stanowi niemal standard nowych budynków mieszkalnych. Mało deweloperów decyduje się na stworzenie mieszkania bez balkonu czy tarasu. Bardzo wielu klientów nie wyobraża sobie mieszkania bez możliwości bezpośredniego wyjścia na świeże powietrze. Dodatkowa przestrzeń jest natomiast rzadko spotykana w mieszkaniach o małym metrażu, czyli kawalerkach.

Mieszkanie z balkonem bądź tarasem – dla kogo?

Ciężko wybrać grupę docelową, dla której taras bądź balkon byłyby specjalnie istotne. Dodatkowa przestrzeń w mieszkaniu przyda się każdemu. W zależności od tego jakich jest rozmiarów, możesz urządzić tam kącik relaksu, domowy ogród czy magazyn na sprzęty, które nie mieszczą się w środku. Ze względu na komfort i wiele możliwości aranżacyjnych, balkon czy taras doskonale sprawdzą się w lokalu, który kupujesz dla siebie i swojej rodziny. Jest to idealne miejsca na wypicie porannej kawy czy wieczorne towarzyskie spotkania. Jeżeli zależy Ci na kupnie mieszkania z tarasem zwróć uwagę, aby były one zlokalizowane z dala od ruchliwych ulic. Najlepiej, gdy będą mieściły się na małych, rodzinnych osiedlach z dala od centrum miasta. Mieszkanie z tarasem we Wrocławiu znajdziesz na przykład na Osiedlu Słowik. Psie Pole to jedna z najspokojniejszych dzielnic tego miasta, która oprócz ciszy zapewni Ci także bezpośredni kontakt z naturą.

Czytaj więcej  Ściany w sypialni – co lepsze? Tapeta, farba, a może kamień?

Lokale z tarasem nie są koniecznością w przypadku, gdy kupujesz je na wynajem. Jednak mieszkanie z balkonem we Wrocławiu, z widokiem na miasto, może cieszyć się o wiele większym zainteresowaniem wśród potencjalnych wynajmujących.

Mieszkania z tarasami i balkonami – ile trzeba zapłacić?

Za balkon czy taras zazwyczaj nie płaci się „osobno”. Deweloper najczęściej wlicza dodatkową przestrzeń w cenę mieszkania. Logicznym jest, że cena mieszkania z tarasem będzie wyższa o kilka tysięcy od lokalu bez niego. Jeżeli jednak decydujesz się na kupno mieszkania, szczególnie dla siebie i swojej rodziny, to warto zastanowić się jakie korzyści mogą płynąć z posiadania dodatkowej przestrzeni. Oprócz komfortu związanego z wypoczynkiem na świeżym powietrzu, przestrzeń zewnętrzna mieszkania może stanowić również doskonałe miejsce do zabawy dla Twoich dzieci. Warto być wytrwałym w poszukiwaniach lokalu i wybrać taki, który spełnia wszystkie Twoje wymagania. Szczególnie wtedy, gdy zależy Ci, aby była to przestrzeń, w której wszyscy będą czuć się dobrze.

Mieszkanie z tarasem – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na mieszkanie z tarasem warto zwrócić uwagę na jego rozmieszczenie. Jeżeli chcesz wypoczywać w promieniach słońca, powinien być od południa bądź południowego zachodu. Dowiedz się także czy taras jest Twoją własnością. Zdarza się, że do dużych, otwartych przestrzeni mają dostęp wszyscy mieszkańcy. Poszukując mieszkania z tarasem na parterze, zwróć uwagę na to, czy jest on właściwie zabezpieczony. Jest to niezwykle istotne nie tylko dla rodziców, ale także posiadaczy czworonożnych przyjaciół.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

jeden × trzy =