Urządzanie mieszkania należy często do kwestii spornych pomiędzy domownikami, którzy nie zawsze mają podobne zdanie na dany temat. Wyposażenie kuchenne jest jednak tematem odrębnym, oczywiste bowiem jest, że wszystkie elementy, dzięki którym możemy na co dzień korzystać z tego pomieszczenia powinny się pojawić. Posiadanie lodówki jest wymogiem, dlatego też największym problemem związanym z jej wyborem jest tak naprawdę to, na jaki model no i oczywiście wielkość się zdecydujemy. 

Kwestia wielkości jest akurat dopasowana do naszych potrzeb – posiadamy dużą kuchnię i/lub dużą rodzinę? Kupujemy większy model, dzięki czemu nie będziemy mieć później problemów z przechowaniem wszystkich artykułów spożywczych. Jeżeli jednak mieszkamy sami bądź z jedną osobą to o wiele bardziej ekonomicznym wyborem będzie po prostu lodówka mała, ale na tyle pojemna, abyśmy mogli spokojnie przetrzymać w niej wszystko.  Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Jaka lodówka będzie dla Ciebie najlepsza?

  • zastanówmy się, czy zależy nam na sprzęcie wolnostojącym czy może do zabudowy
  • czy potrzebujemy tylko chłodziarki czy może chłodziarko-zamrażarkę?
  • Zwróćmy uwagę na pojemność , wysokość, głębokość i szerokość lodówki ponieważ wpływa to na zużycie energii, więc dobierzmy ją odpowiednio do potrzeb naszego gospodarstwa
  • Parametry techniczne – takie jak klasa energetyczna (od A do G, gdzie A oznacza sprzęt zużywający najmniej energii), ilość sprężarek (czyli kompresory sterujące temperaturą – gdy jeden się zepsuje zawsze mamy zapas), hałas emitowany przez lodówkę itp.
  • Wygląd wnętrza – ilość szuflad, pojemność, funkcjonalność, dostępność, możliwość regulacji półek, materiał z którego są wykonane

Kwestia wyglądu jest już sprawą bardzo indywidualną. Lodówkę dopasujmy do mebli oraz do tynku dekoracyjnego oikos żeby tworzyła z nimi spójną całość. Najczęściej spotykane są lodówki białe, oraz metalowe, ale można również pokusić się o kolorową obudowę, która będzie ładnie aranżowała nasze wnętrze i nada mu cieplejszego charakteru.

Czytaj więcej  Urządzam taras – jak dopasować go do stylu mojego domu?

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

osiem + osiemnaście =