Świat staje się bardzo szybki – szkoła, studiowanie nawet kilku fakultetów, dzieci, praca, nadgodziny – czas w mija w niewyobrażalnym tempie. Nie mamy kiedy zadbać o siebie, nic więc dziwnego, że łazienka w naszym mieszkaniu zmienia się w codzienne, domowe SPA dla każdego domownika. Jest kilka sposobów na urządzenie własnego kącika piękności.

Błyskawiczna regeneracja

Nasza łazienka okazuje się miejscem w którym możemy zregenerować siły, zminimalizować stres, odprężyć się i zrelaksować po każdym ciężkim dniu i to w błyskawicznym tempie! Regenerujemy nie tylko ciała, ale także odprężająco działamy na umysł. Jak stworzyć atmosferę domowego SPA w łazience? Wystarczą odpowiednie dodatki – kadzidełka, świece, olejki zapachowe oraz dobrze dobrane oświetlenie.

Jak dobrać kolor?

Kolor do łazienki aranżowanej na nasz małe, prywatne, domowe SPA powinien spełniać przede wszystkim nasze wymagania. Musi podobać się nam. Jednak specjaliści polecają odcienie szarości, beżu oraz klasyczną biel. To te kolory pomogą nam się wyciszyć, stworzą atmosferę spokoju i sprawią że staniemy się odprężeni i zrelaksowani. Jeśli wolimy żywsze wnętrza, polecamy te oto kolory połączyć z mocniejszymi dodatkami w intensywniejszych kolorach. Nie ważne czy ściany są malowane, pokryte płytkami czy kamieniem.

Prostota to podstawa

Jeśli już zdecydujemy się na proste i stonowane barwy – biel, brązy, beże czy szarości, które mają za zadanie sprzyjać odprężeniu i wyciszeniu nie powinniśmy zapominać o prostocie również na podłodze. Najlepiej jeśli wykonana jest z jasnych, dużych kafli lub jasnego odcienie drewna.

Okna lub rośliny

Jeśli nasza łazienka posiada okno to świetnie – w żadnym SPA, nawet tym domowym nie powinno zabraknąć roślin. Jeśli nie, ustawmy w niej liściaste kwiaty.

Czytaj więcej  Jak ocieplić wnętrze

aranżacja-spa w łazience

Oświetlenie

Również jest istotne – powinno być ciepłe i stonowane. Świetnie sprawdzają się lampy stojące lub kinkiety, ale także oświetlenie w posadzce. Możemy wtedy dopasowywać światło do naszych potrzeb. Takie dyskretne oświetlenie wprowadzi idealny, wellness’owy nastrój.

Dodatki są najważniejsze

Najważniejsze są dodatki – świece, nastrojowe zasłony, olejki zapachowe, kadzidełka – tylko dzięki nim poczujemy się jak w prawdziwym SPA!

ręczniki na półkach w łazience

wiszące półki w łazience

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

20 + 19 =