Styl retro obecny jest w modzie już od wielu sezonów – nie przemija nigdy. Warto więc właśnie w taki sposób zaaranżować swoją kuchnię, gdyż możemy być wtedy pewni, że nasz kuchnia przez wiele lat będzie na topie.

Styl ten w kuchni charakteryzuje się przede wszystkim pastelowymi kolorami – nie tylko ścian, ale również mebli czy dodatków. Obowiązkowe są również wzbudzające ciekawość dodatki. Jeżeli zdecydujemy się na urządzenie małej kuchni w stylu retro możemy być pewni, że będzie to najprzytulniejszy kącik w naszym domu i na pewno nie pożałujemy swojej decyzji. Myśląc, że styl retro kojarzy się tylko z poprzednią epoką – mylimy się. Kuchnia urządzona w tym guście może być również bardzo nowoczesna i ekstrawagancka.

JAKIE KOLORY WYBRAĆ?

W tym stylu powinniśmy postawić na pastelowe barwy. Jednak lata 60-te kojarzą się również z czerwienią, pomarańczą, intensywną zielenią, błękitem. Decydujemy się albo na intensywne kolory albo na rozbielone, blade, pastelowe odcienie. Jeśli jednak kuchnia jest mała, najlepiej wybrać jasne kolory ścian, a nawet biel. Możemy jednak postawić na mocniejsze dodatki czy kolory wyposażenia. Ważne jest również aby powierzchnie (meble kuchenne, sprzęt) błyszczały.

CO Z PODŁOGĄ?

Najbardziej charakterystyczną podłogą dla stylu retro jest oczywiście szachownica – nie ważne czy będzie to połączenie czerni i bieli czy pastelowych barw, w każdym wydaniu zachwyca. Ciekawym materiałem wykończeniowym będą tutaj płytki ozdobne oraz posadzki dekoracyjne.

JAKIE DODATKI?

Jeżeli pragniemy, aby nasza kuchnia naprawdę przypominała poprzednią dekadę, powinniśmy zdecydować się na szklane pojemniki jako dodatki, ale również bardziej romantyczne rzeczy jak: własnoręcznie szyte firanki, serwetki czy obrusy, małe, eleganckie lampki czy stylowe pojemniki, zioła w doniczkach.

retro 4

retro kuchnia

retro kuchnia w pastelach

niebieska retro kuchnia

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

13 − seven =