Kuchnia to najważniejsze pomieszczenie w domu, to było kiedyś, tak jest obecnie i nic nie wskazuje na to, aby miało to ulec zmianie. Obecne trendy wnętrzarskie kładą duży nacisk na integrację kuchni z pozostałymi pomieszczeniami w domu, szczególnie z salonem. Jeszcze kilkanaście lat temu w aranżacji kuchni najważniejsze było to, aby ją maksymalnie oddzielić od pozostałej części mieszkania.

stare naczynia na kredensie

Wynikało to w dużej mierze z tego, że obecne wówczas na rynku meble kuchenne nie były ani ładne ani nie odznaczały się wysokim standardem wykończenia. Poza tym praktycznie wszyscy mieli dokładnie takie same zestawy kuchenne. Sprzęt AGD, stojący w kuchni także nie prezentował się zbyt atrakcyjnie, często głośno chodził i po kilku latach eksploatacji ciężko było go domyć, białe lodówki szybko żółkły, a przypalony piekarnik wydzielał coraz bardziej przykry zapach.

Dlatego też kuchnie były dość skrzętnie ukrywane i odseparowywane drzwiami. Domownikom i tak nie przeszkadzało to w przesiadywaniu w nich, jednak przed gośćmi drzwi zawsze były szczelnie zamknięte.

Kuchnia nowoczesna a starodawna

Nowoczesne kuchnie to już zupełnie inna bajka. Przede wszystkim to jedne z bardziej eksponowanych miejsc w domu, otwartych i przestronnych. Współczesne meble kuchenne odznaczają się wysoką jakością wykonania, dostępne są w niemal wszystkich kolorach, a ich fasony mogą zawrócić w głowie. Sprzęt AGD tez wygląda o wiele lepiej, poza tym możemy się pokusić o jego zabudowanie lub zdecydować się na kolorowy model w stylu retro.

5

Strona wyszukana po frazach:

  • kuchnia kiedyś
Czytaj więcej  Jak wykonać meble ogrodowe z palet?

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

12 + szesnaście =