Lustra to bardzo ważny element wyposażenia każdego mieszkania. Pełnią one bowiem podwójną funkcję. Po pierwsze, pozwalają sprawdzić swój wygląd, co jest szczególnie istotne dla wszystkich, którzy bardzo dbają o własny wizerunek. Po drugie natomiast, dobrze dobrane lustra są znakomitym elementem dekoracyjnym.

Dbaj o spójność kompozycji

Niektórzy mają jednak problem z tym, jak wybrać odpowiednie lustra do swojego mieszkania. Aktualnie jest ich bowiem naprawdę wiele. Różnią się pomiędzy sobą pod kilkoma względami, na przykład wielkości, kształtu, stylu. To właśnie styl powinien odgrywać ważną rolę podczas wyboru lustra. Starodawne na przykład doskonale sprawdzą się w przypadku pomieszczeń, stylizowanych na dawne czasy, jednak nie pasują do nowoczesnych wnętrz.

bąbelkowe lustraażurowe lustrookrągłe lustraeleganckie lustro lustro lustro dekoracyjne

lustro motylkowelustro w łazience  nowoczesne lustro

Powiększaj wnętrza!

Wielkość lustra powinna być dostosowana do pomieszczenia, lecz także potrzeb mieszkańców. Niektórzy pragną mieć możliwość sprawdzenia, jak prezentują się w wybranym ubiorze, dlatego najlepsze dla nich będą duże lustra. Wbrew pozorom, małe pomieszczenie wcale nie wymaga mniejszego lustra. Odbicie lustrzane pozwoli optycznie powiększyć wnętrze.

Natomiast wówczas, kiedy pragnie się poprawić wygląd mało interesującego pomieszczenia, dobrze byłoby wybrać lustra w ciekawych kształtach z ładnym obramowaniem. Nie ulega wątpliwości, że przed wyborem konkretnego lustra, dobrze byłoby przejrzeć różne dostępne modele. Wówczas bowiem można będzie dokonać najlepszego wyboru.

lustro na ścianie   lustro i komoda

Czytaj więcej  Jak wybrać dodatki i ozdoby do mieszkania?

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

jeden × pięć =