Oświetlenie schodów wewnętrznych, jak i zewnętrznych jest bardzo ważne. Nie musi to być bardzo drogie oświetlenie, ale za to powinno być praktyczne i funkcjonalne. Lampy schodowe są zazwyczaj oferowane w sklepach elektrycznych w formie kinkietów, plafonów ściennych lub sufitowych, jak również oświetlenia punktowego np. podłogowego. Które lampy będą najodpowiedniejsze?

Wybór lamp na schody

Przy wyborze odpowiedniej lampy warto wziąć pod uwagę styl, w jakim zostały zaprojektowane oprawy oświetleniowe. Im prostszy styl, tym łatwiej będzie nam dopasować nowoczesne oświetlenie, które będzie oświetlać obszar, który musimy zawsze przebyć chcąc dostać się do głównych pomieszczeń mieszkalnych.

Energooszczędne i wydajne oświetlenie na klatkę schodową to idealny wybór, który pomoże nam przy okazji zredukować rachunki za prąd. Pośród kolekcji lamp na schody znajdziemy nowoczesne okrągłe, kwadratowe, prostokątne oprawy natynkowe, w stylowych projektach. Także oprawy wpuszczane w podłogę wykonane ze stali nierdzewnej, oprawy podtynkowe, oprawy schodowe umieszczane na ścianie blisko podłogi, oprawy w różnych kształtach z oświetleniem led, o rozlicznym natężeniu i kolorystyce światła.

Oprawy oświetleniowe na schody są produkowane najczęściej z odporniejszych materiałów tj. stal nierdzewna, impregnowane drewno, mosiądz, czy szkło. Dla zwolenników klasycznych opraw oświetleniowych pasujących na klatkę schodową oferowane są tradycyjne kinkiety ścienne i plafony w bardziej nowoczesnej odsłonie. Kilka kinkietów na większą klatkę schodową, czy obszerniejszy plafon zamontowany na suficie, na każdym piętrze, to inwestycja w pełni zadowalająca.

Lampy schodowe wpuszczane w podłogę

Jednym z bardziej designerskich rozwiązań oświetleniowych będą lampy wpuszczane w podłogę. Jest to bardzo efektowne, wygodne oraz eleganckie rozwiązanie w domach, jak również w firmach czy hotelach. W takiej sytuacji każdy stopień osobno jest podświetlony za pomocą lampek led wpuszczanych w podłogę, dzięki czemu widoczność na schodach wewnętrznych, jak również zewnętrznych jest znacznie lepsza. Wodoodporne oprawy led to możliwość stosowania ich w miejscach narażonych na wilgoć i zamoczenie. Nie tylko na zewnątrz domu, ale również w budynku.

Czytaj więcej  Jaka lampa do ciemnego przedpokoju?

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

5 + sześć =