W wigilijny wieczór spotykamy się z rodziną przy świątecznym stole. Warto zadbać o jego piękne ustrojenie, które sprawia, iż czujemy, że jest to wyjątkowa wspólna kolacja. Dekoracje stołu zależą przede wszystkim od naszych upodobań. Możemy przyozdobić stół tak, aby był bardzo strojny lub zachować tradycyjny charakter. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

Jakie dekoracje stołu wykorzystać?

Do ozdobienia stołu wigilijnego możemy tak naprawdę wykorzystać wszelkie ozdoby świąteczne. Doskonale się tu sprawdzą bombki choinkowe, które możemy ułożyć w różne kompozycje i postawić między półmiskami z potrawami. Wysokie świeczniki umilą czas spożywania posiłku ciepłym światłem świec, a dodatkowo nadadzą nastrój podczas wigilijnego wieczoru. Świetnym pomysłem będzie wykorzystanie także wstążeczek do obwiązania nimi sztućców lub wsadzenie ich do samodzielnie przygotowanych futerałów z papieru. Warto także pamiętać o przyozdobieniu krzeseł. Można kupić ciekawe nakrycia w świątecznym stylu lub samodzielnie ozdobić krzesła fantazyjnie upiętym białym materiałem.

dekoracje stołu wigilijnego

pierniki w kształcie choinki

Klasyczna dekoracja stołu wigilijnego

Tradycyjna dekoracja stołu na Wigilię to nic innego jak zastosowanie białego obrusu. Doskonale będzie się na nim komponować zastawa w kolorze złota lub srebra, dzięki temu stół będzie wyglądał wytwornie i elegancko. Warto również zwrócić uwagę na elementy szarości w dekoracji naszego stołu. Szary bieżnik, serwety i obrus ładnie pasują do drewnianego blatu stołu i dekoracji świątecznych w postaci szyszek i gałązek. Tradycyjnym kolorem, którego nie może zabraknąć na wigilijnym stole jest czerwień. Ożywia każdą dekorację, dodaje ciepła i energii, dzięki czemu stół nabiera świątecznego charakteru.

Biały obrus na stole wigilijnym

minimalistyczna dekoracja stołu wigilijnego

Czytaj więcej  Bożonarodzeniowe dekoracje okien

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

trzy × cztery =