Farba tablicowa, będąca stosunkowo nową propozycją w dziedzinie aranżacji wnętrz, już od jakiegoś czasu zdobywa coraz większą popularność. Nic dziwnego: dzięki niej w prosty sposób możliwym staje się przemienienie zwykłej ściany w tablicę. Całe wnętrze zyskuje wtedy świeży i niebanalny wygląd.

Czy można urozmaicić farbę? Wydawać by się mogło, że w temacie produktu o tak nieskomplikowanym przeznaczeniu trudno o jakieś innowacje. Producenci wciąż jednak starają się zaskakiwać swoich klientów coraz to nowymi innowacjami. Jednym z takich pomysłów jest farba tablicowa. Dzięki niej będziesz mógł przypomnieć sobie szkolne czasy, kiedy to mazanie po tablicy było jedną z największych przyjemności!

Kredą po ścianie!

Farba tablicowa to pomysł, który spodoba się zwłaszcza dzieciom. Dzięki niej będą mogły dać upust swoim artystycznym fantazjom, do woli wyżywając się na powierzchni ścian. Docenią to także artyści aranżacji, którzy najchętniej co tydzień chcieliby mieć we wnętrzu inne dodatki. Tablica z farby przyda się również w kuchni i innych miejscach wymagających specjalistycznego planowania. Będzie także świetnym rozwiązaniem we wszelkich lokalach gastronomicznych: ułatwi ono znacząco prezentację menu, a dodatkowo nada całemu wnętrzu pomysłowy i zarazem niebanalny wygląd. Nie można też zapomnieć o tym, że farba tablicowa to świetny sposób na renowację mebli. Pisanie kredą po lodówce? To możliwe!

Farba tablicowa i magnetyczna

Charakterystyczną cechą takiej farby jest jej wysoka trwałość, o wiele wyższa niż w przypadku tzw. mat czy folii tablicowych. Tego typu rozwiązanie, przy odpowiedniej dbałości o nie, potrafi przetrwać w dobrym stanie nawet kilka lat. Dodatkowo farba tablicowa cechuje się wodoodpornością, dzięki czemu będziemy mogli ją zmyć przy użyciu zwykłej gąbki. Polecanym rozwiązaniem, zwłaszcza do kuchni, jest też zastosowanie farby tablicowo-magnetycznej 2 w 1, ewentualnie położenie warstwy farby magnetycznej pod tablicową. Dzięki temu nie dość, że będziemy mogli na ścianie używać kredy, to dodatkowo zyskamy możliwość przyczepienia do niej magnesów. Magnetyczna ściana, drzwi czy szafka są na wyciągnięcie dłoni!

Czytaj więcej  Rolety nie muszą być nudne! Zobacz nasze inspiracje

O czym należy pamiętać używając farby tablicowej?

Chociaż farba tego typu ma niewątpliwe zalety, zanim jej użyjemy, musimy pamiętać o kilku sprawach. Farby tablicowe potrzebują dużo więcej czasu na wyschnięcie niż ich standardowe odpowiedniki: najczęściej ok. tygodnia, ale pełną twardość osiągają dopiero po miesiącu. Dodatkowo ich zapach jest o wiele bardziej intensywny, dlatego też poleca się kłaść je na ściany w miesiącach wiosenno-letnich, kiedy możemy skutecznie wywietrzyć całe mieszkanie. Tyczy się to zwłaszcza farb tablicowych gorszej jakości. Tańsze produkty nie są specjalnie polecane, ponieważ stopień ich krycia jest o wiele słabszy niż farb z wyższej półki – zdarza się, że trzeba położyć nawet 5 warstw. Przeszkadzać może również trudność z „przywróceniem ściany do normalności”: jeśli chcemy usunąć farbę tablicową, będziemy musieli nieźle się natrudzić z papierem ściernym, co w przypadku np. mebli może dodatkowo spowodować zniszczenie powierzchni.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

11 − pięć =