Zależy Ci na tym, aby urządzić swój salon gustownie i ze smakiem? W takim razie koniecznie zadbaj o odpowiednie dodatki, bowiem to właśnie one najlepiej budują charakter danego pomieszczenia. Jednym z takich dodatków są doniczki do domu, które odpowiednio dobrane potrafią stworzyć niesamowite wnętrza. Poniżej przedstawiamy Ci kilka prostych porad, dzięki którym dobierzesz najlepsze donice do swojego salonu.

Nie tylko aspekt wizualny

Wiele osób skupia się wyłącznie na wyglądzie donic, a nie przemyśli tego, czy na pewno dane kwiaty będą w nich miały odpowiednie warunki do wzrostu. To ważne, chyba, że chcemy w salonie mieć jedynie pustą donicę. Zadbaj więc o to, aby jeszcze przed zakupem zdecydować, jakie konkretnie kwiaty chcesz w nich sadzić. Dzięki temu unikniesz problemów z ich późniejszym omdlewaniem.

Jakie rodzaje donic?

Najbardziej popularne donice na rynku to obecnie:

  • Drewniane – wymagają odpowiedniego zabezpieczenia przed wilgocią. Zanim nasypiesz do nich ziemi i zasadzisz kwiaty warto położyć na dno donicy podziurkowaną folię.
  • Ceramiczne – poprzez swoje porowate ścianki doskonale przepuszczają powietrze do korzeni. W sklepach jest ich bardzo duży wybór w różnych kształtach i odmianach.
  • Metalowe – być może bardziej kojarzą Ci się z balkonami, jednakże sprawdzą się także w salonie, o ile dobrze dobierzesz je do wystroju całości pomieszczenia.
  • Plastikowe – zapewne jedne z najbardziej popularnych. Są lekkie i bez większych problemów można je myć wodą z mydłem.

 

doniczki w domu

doniczki do salonu

doniczki do domu - fajne donice

Dobór donicy do aranżacji

Podczas wybierania donicy do salonu musisz mieć stale na uwadze to, jak ostatecznie będzie wyglądało dane pomieszczenie. Naturalnie nie należy bać się eksperymentów, jednakże warto najpierw przyjrzeć się przykładowym aranżacjom zamieszczanym w internecie. Dzięki temu szybko przekonasz się, jak wiele może wnieść do salonu jedna lub dwie dobrze dobrane donice. Niekiedy potrafią one całkowicie odmienić charakter salonu.

Czytaj więcej  Dodatki – sposób na niedrogą metamorfozę wnętrza

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

11 − sześć =