Co tworzy w domu świąteczny klimat? Zapach pomarańczy, świątecznych wypieków i piękne świąteczne ozdoby. Przedstawiam kilka niebanalnych pomysłów na to, jak przystroić swój dom i mieszkanie na święta.

Szyszki

Zastanawialiście się nad wykorzystaniem szyszek? Nie ma jeszcze śniegu, więc na spacerze w lesie możemy jeszcze pozbierać je z ziemi, a może już macie je w domu? Możemy ozdobić brzegi dużych szyszek, postawić je w doniczkach i mogą stanowić alternatywę dla tradycyjnych ozdób na stół. Szyszka w towarzystwie gałązki szarego papieru i sznurka może być pięknym opakowaniem na prezent. Takie opakowanie na pewno spodoba się obdarowanej osobie i jeszcze będzie ładnie się prezentowało pod choinką. Szyszki można wykorzystać w bardziej tradycyjny sposób –  możemy poprzypinać je do styropianowej formy na wieniec i stworzyć wieniec na drzwi albo dodając w jego środek bombki i świeczki, możemy zrobić stroik na stół. Co innego można zrobić z szyszek? Możemy powiesić je za końce na sznurku i stworzyć girlandę, która możemy zawiesić nad kominkiem lub na ścianie. Pojedyncze szyszki możemy wykorzystać także jako winietki na świąteczny stół. Umieszczając na nich imiona naszych gości, oznaczymy dla nich miejsca przy świątecznym stole.

dekoracje świąteczne z szyszek

Niebanalne bombki

Przyozdobione szyszki mogą nam także posłużyć jako ekologiczne ozdoby na choince. Bombkami mogą być także suszone plastry cytrusów lub nasze własnoręcznie wykonane ozdoby. Przykładem mogą być filcowe bombki – płaskie z wyciętym wzorem lub trójwymiarowe z połączonych połówek koła. Innym rozwiązaniem, do którego możemy namówić dzieci, jest stworzenie własnoręcznych bombek z papieru. W Internecie możemy znaleźć wiele filmików instruktażowych. Możemy zrobić też prostą wersję takiej bombki – z równej wielkości pasków papieru ozdobnego i nici. Robimy supełek na końcu nitki, nawlekamy paseczki, rozmieszczamy je dookoła i znów nawlekamy na nitkę, aby stworzyły wrażenie trójwymiarowej bombki. Prosty pomysł, a własnoręcznie wykonane ozdoby będą cieszyć najmłodszych najbardziej.

Czytaj więcej  Wazony wysokie – piękny element aranżacji wnętrza

dekoracje świąteczne z bombek

Inne wykorzystanie makaronu

Makaron możemy wykorzystać inaczej niż w kuchni. Malując makaron na przykład na złoty kolor możemy stworzyć łącząc makaroniki, małe ludziki, które będą zawieszkami na choinkę. Innym pomysłem jest wykorzystanie makaronu do stworzenia choinki. Można stworzyć całą choinkę z makaronu, a także obkleić makaronem styropianowy stelaż choinki. Końcowy efekt zależy od naszej wyobraźni i od tego jakiego makaronu użyjemy.

Myślę, że i w Waszym domu zagoszczą takie proste ale i oryginalne ozdoby na ten świąteczny czas.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

pięć × pięć =