Odpowiednie udekorowanie sali weselnej ma ogromne znaczenie. Wiele osób zastanawia się więc w jaki sposób to zrobić. Tymczasem, najlepsze są najprostsze rozwiązania, takie jak balony.

Kicz? Niekoniecznie! Wśród wielu osób pokutuje przekonanie, że balony to rodzaj dekoracji, z którego lepiej zrezygnować. To oczywiście błąd. Zwyczajny balon dmuchany daje nam bowiem szerokie pole możliwości wykonania ciekawych i niebanalnych dekoracji, które nie mają nic wspólnego z kiczowatymi girlandami.

Balony zamiast winietek

Na przyjęciach weselnych zawsze wyznaczane są miejsca dla poszczególnych gości. Zazwyczaj wykorzystujemy do tego papierowe bileciki. Tymczasem wykorzystując balony możemy stworzyć naprawdę niebanalne winietki i sprawić, że sala będzie wyglądała bajkowo. Do każdego z krzeseł wystarczy przymocować nadmuchany helem balonik z imieniem i nazwiskiem gościa.
Po więcej pomysłów na dekoracje balonowe na specjalne okazje zapraszamy na stronę partnera artykułu.

Balony na wodzie

Kto powiedział, że dekoracje z balonów mogą jedynie unosić się w powietrzu? Ciekawą propozycją dla osób, których przyjęcie weselne odbywa się w pobliżu akwenu wodnego jest wykonanie pływających balonów, które będą unosić się na powierzchni wody. Wystarczą zwykłe balony dmuchane, które zwiążemy razem i odpowiednio obciążymy.

Ozdoby balonowe

Cały sufit w balonach

Wiszące przy suficie balony to dekoracja, która może kojarzyć się z przyjęciem dla dzieci. Jednakże używając balonów dobrej jakości i zachowując estetyczną kolorystykę, efekt będzie imponujący i romantyczny.  Wystarczy bowiem poświęcić nieco więcej czasu i balonami przykryć cały sufit sali, by stworzyć niepowtarzalną i elegancką aranżację.

Balonowe serce

Kolejnym prostym, a zarazem niezwykłym sposobem na dekoracje z balonów jest umieszczenie ich na stelażu w kształcie serca. Stelaż taki bez trudu przygotujemy np. z drutu. Następnie wystarczy jedynie szczelne oplecenie go wieloma balonami by stworzyć idealną ozdobę na ścianę sali weselnej.

Czytaj więcej  Inspirujące akcje z designem w roli głównej!

Jak więc widać dekoracje z balonów nie muszą być nudne i przewidywalne. Istnieje wiele sposobów na to, by wykorzystać je w sposób niezwykle efektowny.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

siedem − 1 =