Na pewno się z nami zgodzisz, że dekoracja okna może niekiedy zmienić charakter całego pomieszczenia. Dodatkowo niektóre z elementów tej dekoracji gwarantują powstrzymywanie silnych promieni słonecznych oraz zapewniają domownikom nieco intymności. Jeśli więc chcesz się w swojej kuchni czuć swobodnie i komfortowo, to zachęcamy do zapoznania się z poradami, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Warto wiedzieć, że nowoczesne trendy dotyczą również strefy takiej jak dekoracje okienne. Obecnie coraz częściej rezygnuje się z firanek i zasłon na rzecz rolet, czy żaluzji. Te ostatnie rozwiązania sprawdzają się szczególnie w przypadku kuchni minimalistycznej. Jeśli zaś chodzi o tradycyjną stylistykę, to tutaj będą pasowały ozdobne firany lub zazdrostki. Warto pamiętać, aby stylizację okna dopasować do klimatu całej kuchni, aby wszystko było ze sobą jak najbardziej spójne.

Zadbaj o funkcjonalność

Jest to czynnik najważniejszy, a tak wiele osób o nim zapomina. Funkcjonalność w kuchni jest sprawą zdecydowanie jedną z najważniejszych i w żadnym wypadku nie można jej stawiać na drugim miejscu. Jeśli np. pomieszczenie kuchenne jest małe, a domownicy często gotują, to firanki bardzo szybko będą ulegać zabrudzeniom. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku aluminiowych żaluzji, na których osadzają się tłuste opary.

Jakie dekoracje wybierać?

Jeśli chodzi o firany, to najlepiej będą one pasowały do kuchni tradycyjnej. Przepuszczają sporo światłą i dodatkowo nadają wnętrzom nieco romantycznego stylu. Dodatkowo można zastosować fantazyjne upięcia i drobne dodatki.

Z kolei zasłony doskonale skomponują się ze stylem retro. Najlepiej jest je dobrać pod względem kolorystycznym do kuchni. Dzięki temu będziesz mógł bez większych problemów regulować ilość światła, które będzie wpadało do kuchni.

Czytaj więcej  Zasłony jak ze snu. Zobacz nasze inspiracje

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

7 + 9 =