Sypialnia dla wielu z Nas jest najważniejszym pomieszczeniem w domu. To właśnie tam odpoczywamy po ciężkim dniu, relaksujemy się. Najważniejszym meblem w niej jest oczywiście łóżko – które koniecznie musi być odpowiedniej wielkości i bardzo wygodne.

A co z zagłówkiem?

Aby nasze łóżko było wygodne, ważny jest zagłówek. Niektórzy potrzebują go do spania, inni do odpoczywania, a jeszcze inni by poczytać w łóżku gazetę czy książkę. Co zrobić jednak, gdy nasze wymarzone łoże nie posiada zagłówka?

Wyłożenie ściany

Jeżeli nasze łóżko nie posiada upragnionego zagłówka, a stale stoi w jednym miejscu, wnękę za łóżkiem, ścianę można wyłożyć tapicerowanymi poduchami. Miękkie poduszki są bardzo wygodne, a taką usługę wykona nam każdy zakład tapicerski.

zagłówek do łóżka

Poduszka pod plecy!

Dla wielu z nas, zwykła poduszka oparta o ścianę stanowi zagłówek podczas czytania wieczornej lektury. Aby jednak ściana nie niszczyła się warto przymocować do niej fornirowaną płytę – bardzo efektownie wygląda na ścianie, a ozdobna poduszka o unikalnym wzorze doda dodatkowego uroku. Zamiast podobnej płyty, można wykorzystać również wzorzystą tapetę.

zaglowek-z-poduszek

zaglowek_z_poduszek_olivierimobili.com_1

Karnisz do zasłon – unikalny pomysł

Unikalnym pomysłem będzie przymocowanie do ściany zwykłego karnisza do zasłon czy firan, a następnie zawieszenie na nim na szelkach wygodnych, ozdobnych poduszek. Dodaje to bardzo eleganckiego efektu i aury tajemniczości oraz nastrojowości. Zamiast poduszek można zawiesić również materiał lub jego dwa kawałki i efektownie podpiąć je po bokach.

Zagłówek – zrób to sam!

Jeśli lubimy majsterkować, wezgłowie bądź zagłówek możemy wykonać sami, przykręcając do siebie gotowe elementy deseczek, lub łącząc poszczególne, wcześniej obite materiałem elementy. Wezgłowie spełni funkcję nie tylko zagłówka, ale może zastąpić również półki w sypialni czy szafki nocne. Dodatkowo zamontowane w nim halogeny zastąpią nam lampki. Poniżej film instruktażowy, jak własnoręcznie wykonać oryginalny zagłówek.

Czytaj więcej  Okno bez firanki – czym zastąpić?

 Wykonanie zagłówka samodzielnie – jest możliwe. Taki nowoczesny zagłówek, będzie z pewnością świetną dekoracją w aranżacji sypialni, której pozazdrości nam niejeden gość.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

cztery + pięć =