W Boże Narodzenie przyozdabiamy nie tylko choinkę w salonie czy stół wigilijny ale również okna. Często jednak nie mamy pomysłu jak to zrobić.

Motywy świąteczne na parapecie

Najbardziej tradycyjną ozdobą okien jest ustawienie na parapecie typowych motywów świątecznych – gwiazdek, choinek, szopek w postaci figurek.

W Internecie dostępnych jest wiele szablonów, możemy je wydrukować i odbić sztucznym śniegiem na oknie. Jeśli lubimy się bawić w prace plastyczne sami możemy wykonać witraże, które następnie przykleimy na okno. Jeśli jednak nie mamy czasu, kupmy gotowe ozdoby przyczepiane do okien lub te zawieszane.

witraze-swiateczne

Warto parapet przyozdobić kwiatami

Kwiaty szczególnie te kojarzone ze świętami, np. gwiazdą betlejemską lub wazonem z gałęziami świerku czy sosny.

Istotne okazuje się również ozdabianie okien na zewnątrz. Najprościej zawiesić tam lampki świąteczne. Jednak to nie wszystko! Warto do parapetu przymocować gałązki świerku, sosny lub jodły. Te następnie przyozdobić lampkami świątecznymi. Aby jednak dekoracja była jeszcze ładniejsza warto dodać do niej kokardę oraz inne ozdoby – bombki, gwiazdki. Równie pięknie ozdobić można okna dachowe – tutaj świetnie sprawdzą się nie tylko lampki, ale również zwisające z okna wieńce i bombki.

dekoracje-okien

ozdoby-okna

Coraz częściej możemy również kupić ozdobne lampki, które imitują sople, lampiony, płatki śniegu czy gwiazdki. Takie gotowe sznury możemy przyczepić do dołu okna bądź jego góry. Wygląda to bardzo efektownie i nowocześnie, gdyż nie wszyscy jeszcze decydują się na taką dekoracje.

Kiedy w okresie świąt Bożego Narodzenia będziemy dekorować okna pamiętajmy aby nie skupiać się jedynie na ich zewnętrznej bądź wewnętrznej stronie. Powinny one atrakcyjnie prezentować się z obu stron!

swiateczne-lampki-okienne

Czytaj więcej  Które pomieszczenia w domu warto oświetlić świątecznymi lampkami?

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

5 × 1 =