Salon oraz przedpokój są dwiema odrębnymi strefami w domu. Jednak pomimo to mają wiele wspólnego. Przede wszystkim kiedy zapraszamy gości zazwyczaj muszą przejść oni przez przedpokój aby dojść do salonu i w tych dwóch pomieszczeniach zazwyczaj spędzają czas – w salonie ich gościmy, a w przedpokoju witamy i żegnamy. Właśnie dlatego te dwa pomieszczenia naszego domu świetnie prezentują się również wtedy kiedy zostają połączone.

Łączenie pomieszczeń

Szczególnie jeśli nasz salon oraz przedpokój są niewielkich rozmiarów warto je połączyć – wtedy uzyskamy jedno większe pomieszczenie, które równie dobrze może się prezentować, jak dwa odrębne wnętrza. Podczas aranżacji należy pamiętać tylko o tym aby styl, kolory ścian, a także meble pasowały do siebie.

laczenie-przedpokoju-z-salonem

laczenie-salonu-z-przedpokojem

Pomysł na oddzielenie przedpokoju i salonu za pomocą ścianki szklanej. Więcej tego typu rozwiązań na stronie: www.alisglass.pl

Aby oddzielić nawet otwarty na siebie salon i przedpokój powinniśmy wykonać dwie inne podłogi. W przedpokoju świetnie sprawdzają się płyty gresowe. Dlaczego? Przedpokój jest miejscem, gdzie goście oraz domownicy poruszają się w różnego rodzaju butach, podłoga znajdująca się tam powinna być odporna na zabrudzenia, zarysowania oraz zniszczenia, a także prosta w utrzymaniu i sprzątaniu. W strefie dziennej możemy wykorzystać różne inne pomysły na podłogę – dywany, panele. Świetnie prezentują się ciemne płyty w przedpokoju oraz jasne panele w salonie. Ważne jest aby również kolorystyka ścian była zbliżona. Najlepiej jeśli są jasne ściany i dobrze oświetlone pomieszczenia, gdyż jasność i światło dostarczają przestrzeni.

przedpokoj-z-salonem

Czytaj więcej  Jakie światła najlepiej pasują do kuchni?

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

2 × trzy =