Mozaika staje się bardzo popularnym elementem dekoracyjnym wnętrz. Powstaje ona z ułożenia maleńkich płytek na ścianach. Pochodzi ona jeszcze ze starożytności. Zazwyczaj nie zdobi ona całej ściany czy podłogi – zazwyczaj jedynie jej fragment. Możemy ją tworzyć w różnych stylach, jednak niezależnie który wybierzemy zawsze doda dodatkowego charakteru wnętrzom.

CZASY STAROŻYTNE, A WSPÓŁCZESNOŚĆ

Mozaika pochodzi jeszcze ze starożytności – Egipcjanie, Rzymianie czy Grecy byli najlepsi w tworzeniu zjawiskowych mozaik. Obecnie przechodzi ona swój renesans. Coraz więcej ludzi decyduje się na umieszczenie jej w przedpokoju, łazience czy kuchni – to właśnie tam najczęściej zdobi ona nasze ściany. Jeśli zdecydujemy się na mozaikę w kuchni to nie tylko ją ozdobimy, ale także zabezpieczymy przed zachlapaniem, zabrudzeniem i zniszczeniem ścian. Świetnie sprawdza się ona również w łazience. Tam ochroni ścianę przed wilgocią.

rzym_bazylika_klemensa-mozaika

NIE TYLKO NA ŚCIANY I PODŁOGI

Jednak mozaiki nie układamy jedynie na ścianach czy podłogach. Coraz częściej tworzy ona dekoracje blatów, szafek czy stołów, biurek czy rur.

zdjecia-artykuly-duze-mozaika-paradyz11-d_main

 

RÓŻNE RODZAJE MOZAIKI

Istnieją różne rodzaje mozaiki. Do najpopularniejszych i najczęściej montowanych należy mozaika ceramiczna. Współcześnie równie modna staje się mozaika z kamienia naturalnego, ale również szklana.

Mozaika nie koniecznie musi składać się z małych kwadratów. Istnieją różne inne kształty, na przykład: prostokąty, trójkąty, koła. Polecana jest mozaika szklana, gdyż nie dość, że jest odporna na zabrudzenia to jeszcze prosta w utrzymaniu, szybko się nie niszczy. Równie odporna i prosta w utrzymaniu jest mozaika ceramiczna.

NOWOŚĆ – MOZAIKA DREWNIANA CZY METALOWA?

Alternatywą dla dotychczasowych mozaik – ceramicznych czy szklanych okazuje się mozaika drewniana bądź też metalowa. Należy jednak dokładnie zastanowić się nad wyborem odpowiedniego materiału. Warto poszukać rozwiązań od czołowych producentów i zakupić je np. w sklepie internetowym, dzięki któremu zaoszczędzimy sporo czasu. Bardzo dobrym wyborem, polecanym przez naszą redakcję jest sklep www.e-budujemy.pl, który w swojej ofercie posiada szeroki wachlarz różnego rodzaju płytek ceramicznych, gresu czy glazury.

Jeśli więc nie mamy pomysłów na wykończenie kuchni czy łazienki możemy zastosować nieźle prezentującą się mozaikę – nie tylko na ścianę, ale również w wykończeniu mebli czy lustra.

Strona wyszukana po frazach:

  • dekoracja scian

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

ten + 1 =