Vintage to styl minionej epoki. Niesie ze sobą jej elegancje ciepło i przytulność. Można się w nim poczuć jak nasi rodzice albo dziadkowie. Są to „drzwi” do minionych czasów. W stylu tym można wykorzystać stare meble i sprzęty jeśli są w dobrym stanie lub zakupić nowe repliki tych mebli.

noc z designem

Styl vintage czy retro?

Styl vintage nazywany jest również retro. Styl ten jest luźny nie ma ściśle określonych reguł. Najważniejsze to czuć się w nim dobrze. Idealnie sprawdzi się w tym przypadku tary kredens w jasnej kremowej, cytrynowej albo barwie ecru lub półeczka na przyprawy i inne kuchenne bibeloty. Piękna ozdobą mebli są wzory na frontach  np. kwiatowe. Trzeba również zwrócić uwagę na uchwyty retro, które wpasowują się w koncepcję kuchni. Dużo wieszaków na ściereczki i fartuszki i wszystko dopasowane kolorystycznie.

różowo-zielona kuchnia

kuchnia w czerwonym kolorze

Dodatki w stylu vintage

Jeśli chodzi o dodatki w kuchni to na pewno będzie potrzebny prosty duży stół. W „zamierzchłych” czasach rodzina spożywała posiłki w kuchni i duży stół zawsze tam królował. Przeszukując stryszki i różne zakamarki babcinego domu można znaleźć świetne rzeczy, które będą uzupełnieniem kuchni vintage.

Stare kubki, które można ustawić na kredensie. Kolorowe talerze. Różnego rodzaju pudełeczka i wazoniki. Stare kosze bądź dawne materiałowe torebki. Dzbanki na mleko, fikuśne słoiki lub inne pojemniki. Może w ręce wpadnie stare radio albo młynek do mielenia kawy, pieprzu stara mleczarka. Takie sprzęt wręcz powinny stać w takiej właśnie kuchni opowiadając historie swojego pokolenia i przenosząc wspomnieniami w miniony okres.

stara kuchnia

Jedna odpowiedź

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

nineteen − twelve =