Każdy posiada w swoim domu takie miejsce w którym uwielbia odpoczywać – dla niektórych jest to kuchnia, dla innych własna sypialni, a jeszcze inni posiadają swój intymny kącik w dowolnym pomieszczeniu mieszkania, najczęściej salonie. W takim miejscu robimy to co lubimy i co nas odpręża – pijemy lampkę wina po ciężkim dniu, rozwiązujemy krzyżówki, czytamy książkę czy oglądamy telewizję.

SALON, A KĄCIK WYPOCZYNKOWY

Kanapa w salonie jest najważniejszym meblem – to na niej bardzo często wypoczywamy i odprężamy się każdego popołudnia, można ją, więc nazwać miejscem wypoczynkowym znajdującym się w salonie. Jak je odpowiednio zaaranżować?

PRZYTULNY KĄCIK

Aby kąt, w którym chcemy odpocząć okazał się przytulny warto skorzystać z pastelowej palety barw. Delikatne kolory pomogą nam się wyciszyć i zrelaksować, a także dostarczą spokoju. Kanapa czy fotele powinny być miękkie i delikatne w dotyku. Warto zrezygnować z wielu dodatków – przyjemny, włochaty dywan oraz miękka poduszka wystarczą aby dodać dodatkowego uroku. Meble najlepiej aby były drewniane, w stylu tradycyjnym.

ELEGANCKI WYPOCZYNEK

Dla tych, którzy uwielbiają dobry styl nie tylko w pracy proponujemy kolory szarawe i beżowe. Wnętrza w tym stylu świetnie prezentują się w otoczeniu kominka oraz dodatków w stylu świeczników, świec, książek. Wiodącą rolę odgrywa też światło – nie musi być zbyt intensywne, ale ciepłe. Warto skorzystać z ustawienia kilku gustownych lampek, dzięki nim dopasujemy intensywność światła do naszych potrzeb.

DLA TYCH, CO KOCHAJĄ BLISKOŚĆ NATURY

Jeśli nie masz określonego stylu, który uwielbiasz, odpowiadają Ci rustykalne wnętrza i uwielbiasz być blisko natury wybierz styl lekki. Chłodne kolory, kamień na ścianie, kominek, ciemne meble, miękkie poduszki w kolorach ziemi, ozdobne wiklinowe kosze, dużo liściastych kwiatów, puszysty dywan – to właśnie taka aranżacja sprawi, że odpoczniesz.

Warto zachować w salonie równowagę – czasem tak niewiele potrzeba, aby zaaranżować idealny kącik wypoczynkowy w salonie!

kolorowe meble kremowe fotele białe kanapyjasne wnętrze 6 7 klasyczne wnętrze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

eighteen − twelve =